Tuesday, May 15, 2012

List of Singapore Venture Capital Companies

For anyone out there searching, this list is as of May 2012
InvestorWebsite
3i Asia Limitedwww.3i.com
3V Sourceone Capital Pte Ltd3vs1.com/
Abacus Capital (Singapore) Pte Ltdwww.abacuscapital.com
Adams Street Partnerswww.adamsstreetpartners.com
Aegis Portfolio Managers Pte Ltdwww.aegispm.com/contact_aegis01.html
Aem Holdings Ltdwww.aem.com.sg/
Affinity Equity Partners (S) Pte Ltdwww.affinityequity.com
Agate Capital Management Pte Ltdagatecapital.com/
Akshayam Capital Pte Ltdakshayam.com.sg/
Alpha Investment Partners Ltdwww.alphaipartners.com/
Amkor Technology S’pore Philippines Holding Pte Ltdwww.amkor.com/go/contact-us/singapore
AR Capital Pte Ltdwww.arcapital.com.sg/contact.html
Arcapita Incwww.arcapita.com
Asiasons Capital Ltdwww.asiasons.com/
Atlantis Investment Managment (S) Pte Ltdwww.atlantis-investment.com/84263/singapore_
Axiom Asia Private Capitalwww.axiomasia.com
BioVeda Capital Pte Ltdwww.biovedavc.com/
Carlyle Groupwww.carlyle.com/
CVC Asia Pacific (Singapore) Pte. Ltd.www.cvc.com/
Denham Capital Asia Pacific Pte Ltdwww.denhamcapital.com/Offices/Default.aspx
Duxton Asset Management Pte Ltdwww.duxtonam.com/
Extream Ventures Pte Ltdwww.extreamventures.com
Frontline Strategy Pte Ltdwww.frontlinestrategy.com/
Giza Venture Capitalwww.gizavc.com
GGV Capitalwww.ggvc.com
iGlobe Treasury Management Ltdwww.iglobetreasury.com/
Hamilton Lane Advisors Incwww.hamiltonlane.com/
Henderson Asia Pacific Equity Partnerswww.henderson.com
Innosightwww.innosight.com
JAFCO Investments (Asia Pacific) Ltdwww.jafcoasia.com
K1 Ventures Ltdwww.k1ventures.com.sg/home/home.asp
Lumiere Capital Ltdlumierecapital.com/
Nalanda Capital Pte Ltdwww.nalandacapital.com
NewSmith Capital Partners (Asia) Pte Ltdhttps://www.newsmith.com/
Next Century Capital Pte Ltdwww.nextpartners.com/
Novatera Capital Pte Ltdwww.novatera.com
Octagon Capital Management Pte Ltdwww.octagoncapital.com.sg/webpg/contact.asp
One North Capital Pte Ltdwww.onenorthcapital.com
OWW Capital Partners Pte Ltdwww.oww.com.sg/
Pegasus Capital Pte Ltdpegasuscap.com/contact.htm
Pinetree Capital Partners Pte Ltdpine3cap.com/ContactUs.html
RimAsia Capital Partnerswww.rimasiacapital.com/
Sage Capital Pte Ltdwww.sage-capital.biz/
SBI Ven Capital Pte Ltdwww.sbivencapital.com.sg/
SEAVI Adventseavi.com.sg/
Springboard-Harper Investment Pte Ltdwww.sbharper.com/
Sycamore Ventures
Timbre Capital Pte Ltdtimbrecapital.com.sg/
Vertex Venture Holdings Ltdwww.vertexmgt.com
Värde Partners Asia Pte Ltdwww.varde.com/
Walden Internationalwww.waldenintl.com

6 comments:

Anonymous said...

Kepada Saudara-saudara dan Saudari-saudari yang hormati sekian,
Bahawa saya, peguam Yip Jiun Hann, Pemuda MCA Gombak seorang anak Yip Kum Fook ingin bertanya mengapa orang ramai begitu dengki bapa saya beristeri lebih dari tiga? Ini sebuah Negeri demokrasi, dia mahu sepuluh isteri pun hak dia sendiri, sekiranya dia bolih bertanggujawab.

Demi Islam pun bolih berkahwin lebih daripada empat perempuan. Saya harap orang ramai berfaham dan jangan bodoh.

Kalau semua mahu cabar demokrasi dan hak asasi, orang ramai bolih bertanya pada YB Perdana Menteri Datuk Seri Najib Abdul Razak and Pengurusi MCA Malaysia Datuk Dr. Chua Soi Lek, kerana memperbuatan mereka sama dengan bapa saya.
Yang benar

Pemuda MCA Gombak
Sdr. Yip Jiun Hann

http://margeemar.blogspot.com/2012/06/malaysia-between-les-majeste-treason.html

Mary Santago said...

It’s my first time to visit this site & I’m really surprised to see such impressive stuff out there.shailendra singh sequoia india

ninest123 said...

wedding dresses, louis vuitton, links of london, bottes ugg, marc jacobs, ugg,ugg australia,ugg italia, canada goose outlet, ugg pas cher, louis vuitton, canada goose uk, doudoune canada goose, ugg,uggs,uggs canada, pandora charms, thomas sabo, swarovski crystal, moncler, pandora jewelry, pandora charms, canada goose, moncler, moncler, canada goose, moncler outlet, canada goose, hollister, swarovski, moncler, ugg boots uk, louis vuitton, canada goose, moncler, sac louis vuitton pas cher, replica watches, pandora jewelry, canada goose outlet, louis vuitton, moncler, coach outlet, moncler

ninest123 said...

wedding dresses, north face outlet, p90x workout, nfl jerseys, birkin bag, valentino shoes, hollister, chi flat iron, north face outlet, converse outlet, mont blanc, herve leger, instyler, soccer shoes, ghd, baseball bats, asics running shoes, mcm handbags, louboutin, soccer jerseys, celine handbags, nike roshe, bottega veneta, timberland boots, gucci, lancel, new balance, supra shoes, babyliss, ferragamo shoes, vans shoes, juicy couture outlet, mac cosmetics, nike air max, hollister, reebok shoes, insanity workout, montre pas cher, ralph lauren, vans, converse, juicy couture outlet, oakley, karen millen, beats by dre, abercrombie and fitch, nike air max, ray ban, toms shoes, jimmy choo shoes

ninest123 said...

burberry, burberry outlet online, north face, oakley pas cher, timberland, michael kors, mulberry, nike trainers, true religion outlet, nike air max, ray ban uk, sac guess, nike air max, vans pas cher, hollister pas cher, new balance pas cher, ray ban pas cher, abercrombie and fitch, true religion jeans, michael kors, michael kors outlet, longchamp, michael kors outlet, hollister, hermes, michael kors outlet, michael kors, nike huarache, true religion jeans, true religion jeans, nike air max, michael kors outlet, air force, hogan, ugg boots, coach purses, converse pas cher, nike free run uk, lacoste pas cher, tn pas cher, ralph lauren uk, nike blazer, ugg boots, hollister, michael kors outlet, lululemon, nike roshe, north face, vanessa bruno, michael kors

ninest123 said...

ray ban sunglasses, ray ban sunglasses, uggs on sale, coach outlet, kate spade outlet, longchamp outlet, polo ralph lauren outlet, nike outlet, longchamp outlet, louis vuitton, replica handbags, ugg boots, jordan shoes, nike air max, louboutin shoes, nike roshe run, prada handbags, oakley sunglasses, nike free, nike air max, gucci outlet, longchamp pas cher, tiffany and co, cheap oakley sunglasses, burberry, longchamp, louboutin pas cher, air max, ugg boots, tiffany jewelry, coach outlet, replica watches, sac longchamp, prada outlet, polo ralph lauren outlet, louboutin, chanel handbags, air jordan pas cher, michael kors, kate spade handbags, replica watches, nike free, ralph lauren pas cher, tory burch outlet, louboutin outlet, ray ban sunglasses, christian louboutin outlet

Popular Posts